Telwin – Batteriladdare Leader 220 start 12/24V

3.412,50kr

Med Telwin Leader 220 blir det enkelt att snabbt starta fordon med uttömt batteri. Speciellt utformad för personbilar, vans och pickups, erbjuder Leader 220 en pålitlig lösning för att få ditt fordon igång utan krångel.

Välkommen till Tur & Companykontakta oss för frågor eller hjälp angående vårt sortiment.
Följ oss på våra Sociala Medier – Facebook & Instagram – för exklusiva erbjudanden, tävlingar med coola priser och de senaste uppdateringarna!

Kan restnoteras

Denna produkt måste hämtas i butik.

Artikelnr: 57-807539 Kategori: Etiketter: ,

Hittar du inte vad du söker?

Ring oss på 08-530 609 85 eller mejla på info@turocompany.se
Vill du ha rabatt? Passa på och fråga om att bli avtalskund hos oss!

Beskrivning

Telwin Leader 220

Med dess kraftfulla prestanda och kompakta design är Leader 220 det idealiska verktyget för att säkerställa att ditt fordon är redo att rulla på nolltid. Ge dig själv förtroendet att hantera batteriproblem smidigt och effektivt med Telwins batteriladdare.

Funktioner och Fördelar:

  • Effektiv Laddning: Med en laddström på upp till 20 A och maximal laddström på 30 A kan Telwin Leader 220 snabbt och effektivt ladda dina fordon.
  • Mångsidig Användning: Speciellt utformad för personbilar, vans och pickups, vilket gör den till ett mångsidigt verktyg för fordonsägare och mekaniker.
  • Kompakt Design: Med sina mått på 225x290x205 mm är Leader 220 lätt att hantera och förvara när den inte används.
  • Tydlig Display: Utrustad med en display som visar aktuell laddning och startström för enkel övervakning av laddningsprocessen.

Tekniska Specifikationer:

  • Batteri: 12/24 V likström
  • Elanslutning: 230 V växelström
  • Laddström: 20 A
  • Maximal Laddström: 30 A
  • Maximal Startström: 180 Acc
  • Mått (Längd x Bredd x Höjd): 225 x 290 x 205 mm
  • Vikt: 9,4 kg

Ytterligare information

Vikt9 kg
Varumärke

Telwin